RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł Krzysztof Kalczyński. Aktor występował m.in. w „Klanie” i „Plebanii”

Krzysztof Kalczyński zmarł w wieku 82 lat (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

We wtorek rano zmarł Krzysztof Kalczyński. Aktor filmowy i teatralny, występował m.in. w serialach emitowanych na antenie Telewizji Polskiej – w „Klanie” i „Plebanii”. O śmierci poinformowała rodzina na portalach społecznościowych.

Nie żyje aktorka „Plebanii” i „M jak miłość”

Nie żyje aktorka Anna Lenartowicz-Stępkowska; zmarła nagle 20 sierpnia. Aktorka występowała w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w...

zobacz więcej

„Mój ukochany Tata odszedł” – napisała córka, dziennikarka Anna Kalczyńska-Maciejowska i dodała: „Kto go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie – był miłością, wsparciem, samą czułością”.

„Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata, ale też Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało” – napisała na portalu społecznościowym synowa zmarłego, Zuzanna Sielicka-Kalczyńska.

Krzysztof Kalczyński urodził się 4 maja 1937 roku w Poznaniu. Studiował w Warszawie i Krakowie. Występował w filmach i serialach, takich jak m.in. „Stawka większa niż życie”, „Con amore”, „Ostatnia misja” oraz na deskach teatralnych w Gdańsku i Warszawie.

Był mężem Haliny Rowickiej, również aktorki.

  

źródło:
Zobacz więcej