Używał pamięci fotograficznej i kradł. Kasjer z Tokio oszukał 1,3 tys. klientów

Kasjer pracował w centrum handlowym w Tokio (fot. Shutterstock/siriwat sriphojaroen)

Pracownik sklepu w Tokio został aresztowany pod zarzutem kradzieży danych ponad 1,3 tys. klientów. Dzięki wykorzystywaniu swojej pamięci fotograficznej zapamiętywał dane klientów z kart kredytowych, co pozwoliło mu na kradzież w sklepach internetowych na kwotę 270 tys. jenów japońskich (2,6 tys. dolarów).

Policja zatrzymała złodziei, którzy ukradli 1150 kg śliwek

Dwie osoby zostały zatrzymane za kradzież z sadu około 1150 kg śliwek i blisko 50 kg jabłek o łącznej wartości ponad 2,1 tys. zł. Grozi im do...

zobacz więcej

O sprawie stację CNN poinformowała tokijska policja. Skala kradzieży może być większa.

Jak podała policja, kasjer pracował w centrum handlowym w jednej z dzielnic Tokio - Koto. Zapamiętywał dane karty kredytowej klientów podczas przetwarzania ich zamówień, a następnie zapamiętywał dane, co pozwalało mu robić zakupy online.

Podejrzany zapisywał dane klientów z zeszycie, który po jego zatrzymaniu odnalazła tokijska policja.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek, przebywa w areszcie od sześciu dni. Według japońskiego prawa może być zatrzymany w areszcie bez oskarżenia nawet do 20 dni.

Jak podaje CNN, przestępstwo popełnione przez użycie pamięci fotograficznej byłoby jednym z bardziej nietypowych przypadków kradzieży przy użyciu kart kredytowych w Japonii, choć prawdopodobnie nie największym.

W 2016 r. grupa złodziei wykorzystała około 1,6 tys. sfałszowanych kart kredytowych do wypłaty pieniędzy z 1,4 tys. bankomatów w całej Japonii. Grupa ta w ponad dwie godziny ukradła około 13 mln dolarów.

źródło:
Zobacz więcej