RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Terytorialsi ćwiczą z jednostkami specjalnymi wojsk lądowych USA

WOT współpracuje z Gwardią Narodową od 2016 r. (fot. TT/Terytorialsi)
WOT współpracuje z Gwardią Narodową od 2016 r. (fot. TT/Terytorialsi)

Ponad stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej weźmie udział w specjalistycznym szkoleniu USA – poinformowała „Rzeczpospolita”. Ćwiczenia obejmą prowadzenie walk na terenie opanowanym przez wroga.

„Dopóki rządzi PiS, WOT nie zostanie zlikwidowane”

Macie wielki wkład w zapewnienie bezpieczeństwa rodakom – napisał w liście do żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej premier...

zobacz więcej

Szkolenie Ridge Runner (program przeznaczony dla wojsk terytorialnych i operacyjnych państw NATO) organizowane jest przez Gwardię Narodową stanu Wirginia Zachodnia.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” ppłk Marek Pietrzak przyznał, że żołnierze wyjadą za ocean jesienią tego roku, jednak dokładny termin przerzutu żołnierzy jest nadal ustalany.

Niestety informacje o szkoleniu są bardzo ograniczone, można czerpać je jedynie z oficjalnych komunikatów. Z informacji pojawiających się na początku lipca br. wynika, że pewna grupa polskich żołnierzy WOT, w tamtym okresie, wzięła już udział w takim szkoleniu.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone przez tzw. zielone berety. Obejmowały one głównie współpracę z siłami specjalnymi za linią frontu.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, ćwiczenia obejmowały m.in. „sposoby kontroli samochodów, przeprowadzono także desant spadochronowy z pokładu śmigłowców UH-60M Black Hawk, wyznaczono też cele dla ataków z powietrza, szkolenie obejmowało tworzenie systemu łączności, punktów kontaktowych, niszczenie infrastruktury drogowej”.

Wojska Obrony Terytorialnej współpracują z Gwardią Narodową od 2016 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej