LOT-em bliżej. Połączenia z Delhi

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają w środę bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner w niespełna siedem godzin pokona 5271 km, tankując prawie 40 ton paliwa. Stolica Indii jest szóstym kierunkiem do Azji, obsługiwanym przez narodowego przewoźnika.

LOT z gigantycznym zyskiem i rekordową liczbą pasażerów

209 mln zł zysku z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów wypracowały w ubiegłym roku Polski Linie Lotnicze LOT – poinformował...

zobacz więcej

Nowe połączenie będzie wykonywane Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi samolotami szerokokadłubowymi świata. W każdym z nich pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class.

LOT podkreśla, że Indie są siódmą gospodarką świata, kraj zamieszkuje ponad 1,3 mld osób. „Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in. w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej” – oświadczył przewoźnik.

Spółka tłumaczy, że uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r.

Do końca tego roku do floty zostanie włączony kolejny dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

LOT w ubiegłym roku przewiózł ponad 8,9 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Flota narodowego przewoźnika to ponad 80 nowoczesnych samolotów.

Firma ma w swojej ofercie ponad 100 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach. W 2018 r. zainaugurowała m.in. trasy Warszawa-Singapur, Rzeszów-Newark, Budapeszt-Nowy Jork JFK oraz Budapeszt-Chicago. LOT planuje w tym roku uruchomić kolejne połączenia dalekiego zasięgu, w tym z Warszawy do Pekinu-Daxing, do Colombo na Sri Lance, do Seulu, a także z Budapesztu.

źródło:

Zobacz więcej