Rzecznik PO musi sprostować swoją wypowiedź ws. „cystern wstydu PO-PSL”

Grabiec stwierdził, że wynajęte ciężarówki w rzeczywistości należą do Orlenu (fot. PAP/Lech Muszyński)

Rzecznik PO Jan Grabiec wyrokiem sądu musi sprostować swój wpis, w którym podał nieprawdziwe informacje na temat „cystern wstydu PO-PSL” – poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Polityk KO schował „cysternę wstydu PO-PSL”. Incydent w studio TVP Info

W programie „Woronicza 17” w TVP Info wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker „wręczył” politykom – Dariuszowi Jońskiemu z Koalicji...

zobacz więcej

W środę ruszył konwój „cystern wstydu PO-PSL”. Na sam konwój składają się cysterny wynajęte przez komitet wyborczy PiS, które, jak informował szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński, zostały wynajęte przez komitet od prywatnej firmy. Ciężarówki będą jeździły po całym kraju.

Rzecznik PO Jan Grabiec stwierdził, że wynajęte ciężarówki w rzeczywistości należą do państwowej spółki PKN Orlen. Napisał na Twitterze, że PiS „wykorzystuje spółkę zależną od Orlenu do partyjnej kampanii”.

Sobolewski pozwał Grabca w trybie wyborczym. Sad Okręgowy w Warszawie nakazał rzecznikowi Platformy sprostowanie „nieprawdziwych informacji”. Nakazał też Grabcowi zapłatę 737 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania na rzecz Sobolewskiego.

źródło:
Zobacz więcej