„Brejza robi z siebie sierotkę Marysię, a jest wilkiem. To on uderza”

– Poseł Krzysztof Brejza robi z siebie ofiarę, mówi, że atakowana jest jego rodzina, że ataki przeprowadza telewizja publiczna, politycy związani z obozem Prawa i Sprawiedliwości, a zapomina o swojej prawdziwej twarzy: wilka w owczej skórze, bezpardonowo atakującego swoich przeciwników politycznych – oświadczył Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z bydgoskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

PO „schowała” Krzysztofa Brejzę. Politycy PiS: Obawia się pytań o hejt w Inowrocławiu

Krzysztof Brejza nie pojawił się na porannej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej, mimo wcześniejszej zapowiedzi. Politycy Prawa i...

zobacz więcej

– Pan poseł Krzysztof Brejza to człowiek cyniczny, wraz z ojcem stworzył tutaj w urzędzie miasta układ, który doprowadził do wyprowadzenia z urzędu setek tysięcy złotych. Powinni odnieść się merytorycznie do tej sprawy – ocenił polityk PiS na konferencji prasowej zorganizowanej w Inowrocławiu.

– Do dziś nie usłyszeliśmy odpowiedzi na przykład na pytanie, czy jego kampania była finansowana z pieniędzy kradzionych z urzędu miasta. Chce rozliczać, a sam ze swojej afery nie potrafi się rozliczyć – dodał Stachowiak.

Według kandydata do Sejmu „Krzysztof Brejza bezpardonowo atakuje swoich przeciwników politycznych, szuka na nich haków i uderza”. Polityk oświadczył, że ofiarą takiego działania padła między innymi jego żona.

Zdaniem Stachowiaka PiS Brejza wykorzystał ludzi, którzy zwracali się do niego z prośbami o pomoc, do pozyskiwania informacji, które były później przekazywane innym politykom PO i zaprzyjaźnionym dziennikarzom, by ci atakowali jego żonę.

Odnosząc się do drugiego aspektu działalności Brejzy, afery hejterskiej, Stachowiak ocenił, że szef kampanii wyborczej KO „szczyci się hejtem”.

– Krzysztof Brejza mówił: pojawiło się 15 pozytywnych komentarzy pod informacją o konferencji Stachowiaka. Trzeba go atakować. I potem mówił: wczoraj było dobrze, skutecznie, komentarze zostały usunięte, to znaczy, że go zabolało. To pokazuje twarz człowieka, który chełpi się tym, że kogoś bolą złośliwe, chamskie, obraźliwe komentarze i cieszy się z tego – mówił.

Stachowiak oświadczył, że to jego rodzina, m. in. jego żona, doświadczyła ataków ze strony obecnego szefa sztabu wyborczego KO.

Ireneusz Stachowiak zwrócił uwagę na fakt, że żona i matka Krzysztofa Brejzy – rzekomo atakowane jako członkowie jego rodziny – od dawna są zaangażowane w działalność polityczną. Małżonka posła, Dorota Brejza, organizowała czarne protesty; Aleksandra Brejza, jego matka – demonstracje przeciw reformie sądów.

– Brejza gra kozaka, kiedy atakuje polityków Zjednoczonej Prawicy i ich rodziny. Kiedy jednak chodzi o jego udział w aferze fakturowej, gra sierotkę Marysię. To jest perfidna manipulacja – wskazał towarzyszący politykowi PiS podczas konferencji radny miasta Inowrocławia Damian Polak.

źródło:
Zobacz więcej