Ściskający się chłopcy na autobusach. Kontrowersje wokół kampanii władz Warszawy

Warszawiacy mają wątpliwości co do intencji eksponowania takiego motywu (fot. Twoje Info)

Na warszawskich autobusach władze miasta zamieściły reklamy przedstawiające obejmujących się chłopców. Jak podaje na stronie internetowej urząd miasta, chodzi o dwóch bliźniaków. Nasuwa się tu jednak pytanie, dlaczego informacja ta nie pojawia się również w oglądanych przez znacznie większą liczbę osób reklamach.

Kolejny projekt LGBT pod patronatem Trzaskowskiego. Chodzi o szkoły

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, objął patronatem kolejny projekt LGBT. To edukacyjne inicjatywa „Ranking Szkół Przyjaznych Uczniom i...

zobacz więcej

Na platformę Twoje Info dostaliśmy od jednego z czytelników zdjęcie reklamy namawiającej do głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Grafika jest zamieszczana na szybach warszawskich autobusów – widzimy na niej rysunek dwóch obejmujących się chłopców. „Franek i Heniek zagłosują przez internet. Bądź jak Franek i Heniek” – napisano nad obrazkiem.

Autor zdjęcia był zdegustowany sytuacją, w której władze stolicy promują w środkach komunikacji miejskiej ilustracje ściskających się chłopaków.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają szczegóły prowadzonej przez miasto kampanii. Jak się okazało, treść ogłoszeń zamieszczanych się na autobusach odbiega od tego, co można znaleźć na stronach Urzędu Miasta, gdzie zamieszczana jest rozszerzona wersja motywu. Oprócz wspomnianych słów, dopisano m.in., że Franek i Heniek to bliźniacy.

Nie wiadomo, dlaczego władze stolicy nie zdecydowały się chociaż krótko wyjaśnić sprawy już w reklamach zamieszczanych na autobusach, a jedynie na znacznie rzadziej przecież odwiedzanych stronach urzędu.

źródło:
Zobacz więcej