Poseł Nowoczesnej popiera homomałżeństwa z adopcją. PiS: To sprzeczne z konstytucją

Zjednoczona Prawica zaskoczona wypowiedzią sekretarza sztabu Koalicji Obywatelskiej. W RMF FM Adam Szłapka z Nowoczesnej opowiedział się za małżeństwami homoseksualnymi z prawem do adopcji dzieci. – Nie ma jasności, czy Platforma Obywatelska w swoim programie nie proponuje rozwiązań, które są sprzeczne z polską konstytucją. W konstytucji jest zapisane, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Jeżeli ktoś chce zmienić definicję małżeństwa, to musi to nastąpić na drodze zmiany konstytucji – powiedział portalowi tvp.info senator PiS Jan Maria Jackowski.

Sekretarz sztabu KO: Jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez związki partnerskie

Jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez związki partnerskie – powiedział sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka. Tłumaczył, że w KO...

zobacz więcej

– Pan jest zwolennikiem małżeństw homoseksualnych? – spytał posła Robert Mazurek. –  Jestem zwolennikiem równości małżeńskiej. – Czyli małżeństw homoseksualnych również? – dopytał dziennikarz. – Tak – odpowiedział Adam Szłapka.

– Czy jest pan zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne? – kontynuował dziennikarz RMF FM. – Jestem zwolennikiem równości. W tym się to zawiera, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci – odpowiedział sekretarz sztabu KO.

– Nasi konkurenci polityczni bardzo często mówią o konstytucji. Powinni przeczytać w niej, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, co stanowi rodzinę – stwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska.

Rabiej o adopcji dzieci przez homoseksualistów: Dlaczego miałbym milczeć?

Mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy wychowują dzieci w takich związkach. Trudno mi znaleźć powód, dlaczego miałbym o tym milczeć....

zobacz więcej

– Państwo ma obowiązek wspierać rodzinę. Wypowiedź pana posła Szłapki wpisuje się dokładnie w to, co mówił wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej: najpierw związki partnerskie, a potem adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Na to naszej zgody absolutnie nie będzie – zapewniła Wiśniewska.

Zbigniew Konwiński z PO zasugerował, że wypowiedź Szłapki to jego prywatne poglądy.

– W programie Koalicji Obywatelskiej jest wpisana kwestia związków partnerskich rozumianych jako możliwość wspólnego rozliczenia się z fiskusem, dostępu do informacji o chorobie, współdecydowania o ważnych sprawach drugiej osoby. Kwestia związków partnerskich w 70-80 proc. dotyczy par heteroseksualnych. Uważamy, że ludziom trzeba ułatwić życie, a nie im przeszkadzać – mówił nam poseł PO.

źródło:
Zobacz więcej