Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Trzaskowski bierny ws. wypływu ścieków. „Może sądzi, że da się zakleić taśmą klejącą”

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska ironicznie komentuje bierność prezydenta Warszawy w sprawie awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka”. – Pamiętamy pana Rafała Trzaskowskiego, kiedy taśmą klejącą próbował wklejać szybę do drzwi. Być może sądził, że uda się taśmą klejącą tę sieć zakleić. Doszło do absolutnej katastrofy ekologicznej, Wisła została skażona, miasto zachowało się w sposób nieodpowiedzialny. Nieodpowiedzialni ludzie nadzorowali eksploatację sieci odprowadzającej ścieki – powiedziała portalowi tvp.info.

Prezydent Warszawy o pomocy rządu. Trzaskowski mija się z prawdą

„Po tej fazie narzekania, wyciągania konsekwencji, rząd po trzech dniach podjął decyzję, że jednak trzeba pomóc”. To nieprawda. Szef MON propozycję...

zobacz więcej

Wcześniej prezydent Warszawy był pytany, czy podziękuje rządowi za pomoc w rozwiązaniu kłopotów związanych z awarią oczyszczalni ścieków.

– Jak tylko 100 proc. ścieków popłynie rurociągiem, to oczywiście tak – powiedział w Polsat News. – Rząd pomaga w takich sytuacjach, to jest całkowicie normalne. Cieszę się, że po tej fazie narzekania, wyciągania konsekwencji, rząd po trzech dniach podjął decyzję, że jednak trzeba pomóc – stwierdził Trzaskowski.

Politycy PiS twierdzą, że prezydent Warszawy nie zajmuje się w sposób należyty awarią, podczas gdy rząd doprowadził do stworzenia mostu pontonowego i postawienia na nim tymczasowego rurociągu. Jednocześnie Rafał Trzaskowski znalazł czas na udział w zlocie buldogów francuskich, gdzie pojawił się ze swoim pupilem.

– Tak naprawdę to on powinien być dzień i noc w oczyszczalni ścieków i nad Wisłą, wspomagać akcję prowadzoną przez agendy rządowe. Uznał jednak, że to nie jego sprawa. Skoro rząd uznał, że uratuje rzekę, to niech ją ratuje. To jest niedojrzałość pod każdym względem. To go powinno zupełnie dyskredytować w oczach wyborców – stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info eurodeputowany PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Trzaskowski w roli "złotej rączki"

zobacz więcej

Politycy opozycji bronią jednak prezydenta Warszawy.

– Co on miałby robić w tej oczyszczalni? Tam są fachowcy. Prezydent nadzoruje. Bardzo słusznie, że podziękuje. To jest bardzo fajny gest. Widać, że nie ma tej zapiekłości. Podziękuje, jak już wszyscy będziemy mieli z głowy taką awarię, jaka miała miejsce. To jest rzecz chyba naturalna – mówił nam poseł PO Grzegorz Furgo.

– Najważniejsze, że awaria jest usuwana. Są działania naprawcze we współpracy z rządem podejmowane i z tego należy się cieszyć. Na razie każdy wykonuje swoją robotę. Myślę, że na podziękowanie czy oskarżanie przyjdzie czas. Na razie usunięcie awarii jest najważniejsze – stwierdził z kolei poseł PO Robert Kropiwnicki.

źródło:
Zobacz więcej