CBA zatrzymało czterech przedsiębiorców z Wielkopolski

Śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT (fot. cba.gov.pl)

Agenci z poznańskiej delegatury CBA zatrzymali czterech przedsiębiorców z Wielkopolski. Według śledczych wystawili fikcyjne faktury VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi na łączną kwotę 10 mln zł.

CBA: Wykryliśmy szkody na miliardy złotych

– W 2018 r. CBA ujawniła szkody na 2 mld zł i zabezpieczyła mienie o wartości 400 mln zł – powiedział w czwartek w Krynicy Zdroju szef Centralnego...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Podał, że przedsiębiorcy zajmowali się usługami transportowymi i mechaniką pojazdową. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Samo śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi na łączną kwotę 10 mln zł.

Według CBA jedna z wielkopolskich firm wystawiała na rzecz innych przedsiębiorstw fikcyjne faktury VAT, które następnie wykazywane w deklaracjach podatkowych doprowadzały do uszczuplenia należności skarbowych. Proceder trwał od 2013 do 2018 r.

Jak poinformował Żaryn, agenci przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej.

źródło:
Zobacz więcej