RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem polityków PiS

Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, wzięli udział w mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odprawionej w kościele seminaryjnym w Warszawie.

Smoleńsk: drugi dzień pracy polskich prokuratorów

Polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni rozpoczęli we wtorek rano drugi dzień pracy w Smoleńsku, gdzie na terenie lotniska wojskowego...

zobacz więcej

We mszy uczestniczyli także m.in. wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jacek Sasin, minister obrony Mariusz Błaszczak, marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister spraw wewnętrznych i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, były marszałek Sejmu Marek Kuchciński i były szef MON Antoni Macierewicz.

Po mszy złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. na placu Piłsudskiego.

Gdy uczestnicy obchodów dochodzili do Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, tuż przed nimi pojawiła się grupa kilku osób z transparentami: „Gdzie jest wrak?”, „Arcykłamca” czy „Arcyzłodziej”; wykrzykiwano w kierunku prezesa PiS hasła o tej samej treści. Manifestujący zostali wyprowadzeni z pl. Piłsudskiego przez policję i odprowadzeni do radiowozu.

10 kwietnia ubiegłego roku, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, odbył się 96. marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki – ostatni z marszy organizowanych w miesięcznice smoleńskie. Prezes PiS powiedział wtedy, że odbyło się 96 marszów – tyle, ile ofiar katastrofy smoleńskiej – i że choć nie będą odbywały się już takie pochody, to miesięcznice będą obchodzone.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

źródło:

Zobacz więcej