RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W dwa tygodnie okradł swojego pracodawcę prawie 100 razy

Sprawca po dokonaniu kradzieży poszedł na zwolnienie lekarskie i nie pojawiał się w pracy (fot. mokotow.policja.waw.pl)

Przy współpracy z kierownictwem hotelu zatrzymaliśmy 35-letniego pracownika technicznego, który w ciągu dwóch tygodni miał wymontować z prawie 100 pokoi urządzenia multimedialne, rozszerzające możliwości telewizorów – przekazał sierż. sztab. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji.

Okradał pracodawcę, a towar sprzedawał w internecie

Policjanci z Andrychowa zatrzymali 35–latka, który okradał swojego pracodawcę, a skradzione przedmioty wystawiał później na sprzedaż w internecie....

zobacz więcej

Jak poinformował Gruda, w jednym z hoteli na Mokotowie pracownik techniczny, zajmujący się usuwaniem awarii i obsługą techniczną hotelu, „miał dopuścić się kradzieży zainstalowanych w każdym pokoju urządzeń multimedialnych, podłączonych do telewizorów znajdujących się w pokojach”.

– Pracownik – dysponując kartą dostępową otwierającą drzwi pokoi hotelowych – wchodził do nich. Spędzał w nich za mało czasu, aby usunąć jakąkolwiek awarię, ale wystarczająco dużo, aby odłączyć od telewizora urządzenie – dodał policjant.

Według śledczych 35-letni pracownik techniczny zrobił tak 98 razy w ciągu około dwóch tygodni. Przez jego czyn „naraził pracodawcę na straty wynoszące około 20 tys. zł”.

Sprawę na policję zgłosiło kierownictwo hotelu, które po analizie monitoringu wytypowało sprawcę kradzieży urządzeń multimedialnych.

– Początkowo miejsce pobytu podejrzewanego nie było znane śledczym z uwagi na to, że w dokumentacji pracownika w hotelu podany był adres w zachodniej Polsce. Dodatkowo zatrzymanie utrudniał fakt, że mężczyzna zaraz po dokonaniu kradzieży poszedł na zwolnienie lekarskie i nie pojawiał się w pracy – przekazał Karol Gruda.

Z pomocą śledczym ruszyło kierownictwo hotelu, które kilka razy próbowało skontaktować się z 35-latkiem.

– W końcu udało się go zwabić do hotelu, gdzie już czekali na niego mokotowscy policjanci; natychmiast zatrzymali zaskoczonego 35-latka. Trafił on do policyjnej celi, po czym usłyszał zarzut kradzieży 98 urządzeń – dodał policjant.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił też składania wyjaśnień. – Sprawę teraz rozpatrzy sąd, który może skazać go na karę do pięciu lat pozbawienia wolności – zaznaczył Gruda i dodał, że nie jest to „pierwszy kontakt” sprawcy z wymiarem sprawiedliwości.

źródło:

Zobacz więcej