Szkolny autobus w rowie. Kierowca chciał uniknąć zderzenia; wiózł ponad 40 dzieci

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 7 na drodze wojewódzkiej między Lubskiem a Starą Wodą (fot. zary.lubuska.policja.gov.pl)

Kierowca volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w jadący z naprzeciwka autobus, który wiózł dzieci do szkoły. Kierowca autobusu próbował uniknąć zderzenia. Zamiast na pobocze zjechał jednak do rowu i przewrócił się na bok. W środku było około 45 dzieci wraz z opiekunką — potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Dzieci ofiarami niewolnictwa i handlu ludźmi – śledztwo z Jugendamtem w tle

Niemieccy nastolatkowie, którzy brali udział w projekcie wychowawczym w Rumunii, byli wykorzystywani do pracy niewolniczej, torturowani i głodzeni....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło po godz. 7 na drodze wojewódzkiej między Lubskiem a Starą Wodą. W miejscu wypadku droga była mokra i to mogło utrudnić opanowanie pojazdu kierującemu volkswagenem golfem – oceniła rzeczniczka żarskiej policji.

– Obaj kierujący byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali ratownicy pogotowia oraz straży pożarnej – powiedziała kom. Berestecka. Jak dodała, wszystkie dzieci zostały już zabrane przez opiekunów; nie było konieczności przewiezienia ich do szpitala.

Policjantka apeluje także do podróżujących o ostrożność. Z powodu opadów deszczu i spadających z drzew liści drogi są śliskie i utrudniają prowadzenie pojazdów.

źródło:
Zobacz więcej