Trump weźmie się za kobiecy futbol

Donald Trump przyjął Gianniego Infantino (fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino zapowiedział, że jego organizacja ogłosi wkrótce inicjatywy majce na celu zmniejszenie dysproporcji pomiędzy męską a kobiecą piłką nożną. Na ten temat rozmawiał w Białym Domu z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Seksistowski skandal na gali Złotej Piłki. Piłkarka usłyszała dziwne pytanie

Nie milkną echa seksistowskiego zachowania prowadzącego galę Złotej Piłki Martina Solveiga wobec Ady Hegerberg. Francuski DJ poprosił Norweżkę,...

zobacz więcej

– Gianni Infantino jest szefem FIFA, to najważniejszy człowiek w piłce nożnej – tak prezydent USA przedstawił dziennikarzom szwajcarskiego działacza sportowego.

Donald Trump poinformował, że głównym tematem spotkania w Gabinecie Owalnym były mistrzostwa świata w piłce nożnej, które wspólnie w 2026 roku organizują USA, Meksyk i Kanada. – Rozmawialiśmy także z Giannim o kobiecej piłce nożnej, co możemy zrobić by uczynić te dyscyplinę jeszcze lepszą i bardziej sprawiedliwą – poinformował.

Infantino zwrócił uwagę, że amerykańska reprezentacja kobiet zdobył niedawno tytuł mistrzyń świata. – Prezydent powiedział mi, że jeszcze jest wiele do zrobienia. Wkrótce ogłosimy nowe inicjatywy w tej sprawie – wskazał szef FIFA, a prezydent Trump żartował, że powinien przedłużyć swoją kadencję do roku 2026.


źródło:
Zobacz więcej