Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Warszawska giełda może przejąć słowacką. „Negocjacje są zaawansowane”

Warszawska giełda jest kilka razy większa niż rynek słowacki (fot. TT/GPW)

Na szczeblu rządowym prowadzone są rozmowy na temat przejęcia przez Giełdę Papierów Wartościowych rynku w Bratysławie – ujawnia „Rzeczpospolita”.

Giełda Papierów Wartościowych z dużym zyskiem

Grupa GPW zanotowała w drugim kwartale 2019 r. 42,5 mln zł zysku – poinformowała w środę giełda w komunikacie. Zysk netto jest o 6,6 proc. wyższy...

zobacz więcej

Dziennik wskazuje, że odpowiednie zgody na szczeblu rządowym są niezbędne, aby rozmowy zeszły na szczebel operacyjny z udziałem samych giełd, a transakcja mogła dojść do skutku.

– Negocjacje są zaawansowane. Czekamy na ich rozstrzygnięcie – informuje osoba blisko związana z polskim rządem. Wyjaśnia, że dopiero, kiedy nastąpi porozumienie na szczeblu rządowym, w rozmowy włączy się GPW, by przeanalizować i wynegocjować warunki transakcji.

Założona w 1991 r. słowacka giełda należy do rządowego podmiotu MH Manazment, który ma prawie 76 proc. akcji. Warszawska giełda jest kilka razy większa niż rynek słowacki i przejęcie giełdy naszych południowych sąsiadów, przynajmniej pod kątem finansowym, nie powinno stanowić żadnego problemu – ocenia gazeta.źródło:
Zobacz więcej