RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Okradał pracodawcę, a towar sprzedawał w internecie

Złodziejowi grozi 5 lat więzienia (fot. Shutterstock/Satori Studio)

Policjanci z Andrychowa zatrzymali 35–latka, który okradał swojego pracodawcę, a skradzione przedmioty wystawiał później na sprzedaż w internecie. Mężczyźnie zarzucono kradzież. Grozi mu do pięciu lat więzienia – poinformowali małopolscy policjanci.

Pracownik firmy jubilerskiej wyniósł z niej prawie pół tony srebra

Przez półtora roku pracownik jubilera z Tucholi sukcesywnie wynosił z pracy granulat srebra. Z magazynu zniknęło niemal pół tony. Przyłapany...

zobacz więcej

– Jakiś czas temu właściciel jednego z zakładów produkcyjnych w Andrychowie zwrócił uwagę, że ilość wykorzystywanych materiałów w jego firmie nagle wzrosła, a nie przekładało się to na zwiększenie produkcji. Zaczęto sprawdzać firmową dokumentację i na jej podstawie ustalono, że jeden z pracowników pobiera dużą ilość materiałów eksploatacyjnych, m.in. tarcze do cięcia i szlifowania – zrelacjonował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Jednocześnie jeden z pracowników przedsiębiorstwa przeglądając ogłoszenia internetowe zauważył ofertę sprzedaży rzeczy, które mogłyby być własnością andrychowskiej firmy. – Podany w ogłoszeniu numer telefonu prowadził do podejrzewanego mężczyzny – powiedział Gleń.

Właściciel firmy złożył oficjalne zawiadomienie o kradzieży. Straty wycenił na niespełna 1,5 tys. zł.

Kryminalni przeszukali mieszkanie podejrzewanego mężczyzny. Znaleźli m.in. tarcze do cięcia i szlifowania oraz dysze gazowe. 35–latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Gleń poinformował, że odzyskane przedmioty wrócą do właściciela firmy.

źródło:

Zobacz więcej