RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obajtek: Przez osiem lat rządów PO Orlen zyskał 3 mld, w 3,5 roku rządów PiS – 21 mld

– Paliwo wjeżdżało z każdej strony, cysterna jeździła jak chciała i gdzie chciała. Nikt nad tym nie panował. To było jak migracja ptaków. – mówił w programie „O co chodzi” Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlen S.A. Wyliczył, że przez osiem lat rządów PO zysk Orlenu to niespełna 3 mld zł, a przez 3,5 roku rządów PiS zysk koncernu to już ok. 21 mld.

Raport ws. kradzieży VAT

zobacz więcej

Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlen S.A., mówł w TVP Info o walce z mafiami VAT-owskimi. Ich efekt łatwo zauważyć w zestawianiu zysków.

– Liczby mówią same za siebie. Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku to zysk około 21 mld. To potężna skala – wskazał. Dodał, że danina dla państwa w 2018 r. to 36 mld zł. – Bez mała to jest program 500 Plus – zauważył prezes koncernu.

Obajtek przytoczył także inne liczby. Wzrost sprzedaży samego oleju napędowego to 43 proc. – Czyli w 2015 r. sprzedawaliśmy oleju napędowego 12 mln ton, a w 2018 r. – 17 mln ton. To około 250 tys. autocystern. Jak by je ułożyć w kolejce, to długość polskiej granicy – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej