Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Spotykamy się na biurku”. Wpadka za wpadką na konferencji KO. TVN24 przerwało transmisję

Brak znajomości prezentowanej listy kandydatów, pomyłki i ogólny bałagan – tak wyglądała prezentacja listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu łódzkim. TVN przerwało transmisję z konferencji.

– Dwójką na liście jest Iwona Śledzińska-Katarasińska. Osoba, która jest z wielkim doświadczeniem parlamentarnym, z pełnym duchem… – mówił działacz łódzki PO prezentujący tamtejszych kandydatów. Przerwał, bo kilka osób zwróciło mu uwagę, że drugie miejsce na liście zajmuje wiceprezydent miasta, Krzysztof Piątkowski.

– Ja znam lepiej tę listę niż ty – ocenił Piątkowski, zwracając się do swojego współpracownika, zaś Sledzińska-Katarasińska oświadczyła, że „zamarła”. Jednak gdy wiceprezydent miasta rozpoczął przemowę, poszło mu nie lepiej. Kiedy powiedział, że „spotkaliśmy się na biurku”, realizator TVN24 przerwał transmisję.

Zanim materiał zniknął z anteny, wiceprezydent miasta zdążył wyjaśnić, że mówiąc o biurku miał na myśli podwórko.

Listę KO w Łodzi otwiera dziennikarz Tomasz Zimoch – jego wystąpienie miało miejsce bezpośrednio przed fragmentem konferencji prezentowanym powyżej. Startujący z drugiego miejsca Krzysztof Piątkowski został w 2011 r. usunięty z szeregów Prawa i Sprawiedliwości, gdy jako radny poparł likwidację placówek edukacyjnych, prowadzoną przez ówczesny rząd PO-PSL. Przeciw „platformianej rzezi szkół” ostro protestowali rodzice w całej Polsce. Iwona Śledzińska-Katarasińska również kandyduje z okręgu łódzkiego, ale jej przydzielono trzecie miejsce na liście. Wiele osób zarzuca jej antysemityzm. Ostatnio przypomniał o tym działacz LGBT Jacek Kochanowski. Chodzi o publikacje Śledzińskiej-Katarasińskiej z czasów antysemickiej nagonki rozpętanej przez Władysława Gomułkę w ramach wewnątrzpartyjnej walki w 1968 r. Obecna posłanka i kandydatka KO pisała wówczas o „ideologach i praktykach syjonizmu, którzy próbują oszukać własne i świata sumienie” i „w swoim brudnym zacietrzewieniu łączą się pod znakiem gwiazdy Dawida”.

źródło:
Zobacz więcej