RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł PO o programie PiS: Wieje horrorem. PiS: Wszystko dokładnie policzyliśmy

Posłowie PO krytyczni wobec obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, przede wszystkim podwyższenia płacy minimalnej do 4 tys. zł w 2023 r. i kolejnych trzynastych emerytur. – Trochę wieje horrorem, jak słucham tych wszystkich wypowiedzi. Kto na to będzie wszystko pracował? Mogę tylko powiedzieć Polakom, żeby trzymali się za portfele, bo żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać – powiedział portalowi tvp.info poseł PO Grzegorz Furgo. Posłowie PiS zapewniają, że „horroru” nie będzie, bo wszystkie obietnice wyborcze są dokładnie policzone.

Plan Kaczyńskiego: Polska państwem dobrobytu

zobacz więcej

Sceptyczna wobec nowych obietnic Zjednoczonej Prawicy jest też posłanka PO Joanna Augustynowska. W jej przekonaniu nie można mówić o budowie „państwa dobrobytu”.

– „Państwo dobrobytu” będzie wtedy, kiedy ja bez problemu pójdę do lekarza i nie będę musiała czekać na kardiologa kilkanaście miesięcy. Kiedy jako chora na tarczycę będę mogła dostać się do endokrynologa, kiedy stan zdrowia tego wymaga. Kiedy pójdę na SOR i nie będę czekała kilkadziesiąt godzin i patrzyła na umierających ludzi. Jeśli tak wygląda służba zdrowia i mamy chaos w szkołach, to nie żyjemy w „państwie dobrobytu”, tylko w PR-owym państwie okłamywanym przez rząd – stwierdziła w rozmowie z nami Augustynowska.

Zjednoczona Prawica zapewnia, że „horroru” nie będzie, ponieważ wszystkie obietnice wyborcze są dokładnie policzone.

Premier: 1 stycznia 2020 roku płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

1 stycznia 2020 roku płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji wyborczej PiS w Lublinie. Jak...

zobacz więcej

– Właśnie dlatego tak długo były opracowywane poszczególne elementy programu wyborczego, że zostały bardzo precyzyjnie policzone, aby na pewno było zabezpieczenie finansowe na ich realizację. Robimy to w sposób odpowiedzialny. Wiemy, co mówimy, wiemy, dlaczego proponujemy takie rozwiązania i mamy pokrycie na realizację tych postulatów – powiedział nam senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Przez cztery lata realizowaliśmy to, co zostało obiecane. Nie tylko w kampanii wyborczej w 2015 r., ale także później. Te obietnice w wymiarze socjalnym, gospodarczym, edukacyjnym, emerytów zostały zrealizowane. Jeżeli wielokrotnie udowodniliśmy swoją wiarygodność, myślę, że teraz Polacy, obywatele, wyborcy mogą nam wierzyć. Pokazaliśmy, że co obiecane, to zrealizowane – mówił nam eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej