Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Zbieraj koniczynki i zmieniaj z nami Polskę”. PSL stworzyło własną grę komputerową

Ludowcy chcą dotrzeć poprzez grę do młodych ludzi (fot. gramywpsl.pl)

Polskie Stronnictwo Ludowe stworzyło własną grę komputerową. Aby ją przejść, gracz musi zgadzać się z programem ugrupowania. Jak przekonuje wiceprezes partii Urszula Pasławska, ludowcy chcą w ten sposób dotrzeć do młodych ludzi.

„Straciliśmy 8 rocznych budżetów”. „Cysterna wstydu PO-PSL” dotarła na Podkarpacie

„Cysterna wstydu PO-PSL” dotarła w na Podkarpacie. Według lidera rzeszowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu Krzysztofa...

zobacz więcej

Za stworzenie gry pod tytułem „Graj w nowe PSL” odpowiadają młodzi ludowcy z Warmii i Mazur. Rozgrywka odbywa się w trybie online za pośrednictwem platformy gramywpsl.pl. Po uruchomieniu nowej gry wita nas postać lidera ludowców. „Cześć! Nazywam się Władek Kosiniak-Kamysz. Zagraj ze mną w nowe PSL. Zbieraj koniczynki i zmieniaj z nami Polskę. Życzę Ci powodzenia” – mówi pełniący rolę narratora prezes PSL.

Gracz porusza się po mapie, na której zbiera czterolistne koniczyny i odpowiada na pytania związane z programem PSL-KP. Kosiniak-Kamysz przedstawia kolejno rozwiązania ludowców dotyczące m.in. służby zdrowia, rynku pracy i oświaty. Po omówieniu każdego postulatu pyta gracza, czy się z nim zgadza lub czy uważa dane rozwiązanie za dobry pomysł.

Jeśli gracz odpowie twierdząco, otrzymuje dodatkowe bonusy w postaci apteczek, pieniędzy i jedzenia. W przypadku, gdy gracz wybierze opcję „nie”, nie pojawiają się żadne fortele. Pod koniec gry pojawia się natomiast kamień blokujący dostęp do dwóch ostatnich koniczynek. Głaz znika dopiero wtedy, gdy gracz zgodzi się z Kosiniakiem-Kamyszem.

– Myślę, że to nowatorski pomysł, bo do tej pory nic podobnego się nie pojawiło – mówi o grze Urszula Pasławska i dodaje, że nie wyklucza powstania jej kolejnych części.

źródło:
Zobacz więcej