Oskarżony zmarł na sali rozpraw w Kaliszu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w sądzie przy ul. al. Wolności w Kaliszu (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

59-latek oskarżony o nielegalne składowanie odpadów zmarł na sali rozpraw w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. 1,5-godzinna reanimacja nie przyniosła efektów.

Były prezydent zmarł po przesłuchaniu w sądzie

Mohammed Mursi, były prezydent Egiptu, zmarł na zawał serca w budynku sądu – poinformowała państwowa egipska telewizja. Według relacji 68-letni...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sądzie przy ul. al. Wolności. Służby ratunkowe zostały powiadomione, że uczestnik rozprawy źle się poczuł.

Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia i jeden zastęp straży pożarnej. Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala powiedział, że ratownicy przez 1,5 godziny próbowali reanimować mężczyznę, jednak bezskutecznie.

– Lekarz stwierdził zgon na skutek nagłego zatrzymania akcji serca – powiedział.

Sędzia Sądu okręgowego w Kaliszu powiedziała, że na sprawie oskarżony miał dobrowolnie poddać się karze.

Mężczyzna był oskarżony z paragrafu kodeksu karnego, który dotyczy „sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, czym spowodowano zagrożenie epidemiologiczne, szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej”. Za ten czyn grozi kara do ośmiu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej