Zadźgała męża, ukryła zwłoki i zgłosiła zaginięcie. Po 20 latach usłyszała zarzut zabójstwa

Kobieta przyznała się do zabójstwa męża i została tymczasowo aresztowana przez sąd (fot. Shutterstock/OFFFSTOCK)

54-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa męża po 20 latach od zbrodni. Przyznała się do zabójstwa i została tymczasowo aresztowana przez sąd – podała prokuratura. Kobiecie grozi dożywocie.

Zwłoki w mieszkaniu odkryte po 10 dniach. Sąsiedzi nie mogli wytrzymać

Policjanci ze Sławna w woj. zachodniopomorskim w jednym z mieszkań znaleźli zwłoki 35-letniego mężczyzny. Sprawę zgłosili sąsiedzi, którzy nie...

zobacz więcej

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec mieszkanki Zgorzelca podejrzanej o dokonanie w 1999 r. zabójstwa męża.

„Do zbrodni doszło w grudniu 1999 r., kiedy w czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi cios przy użyciu noża, powodując jego zgon. Zwłoki mężczyzny zostały następnie ukryte, a na policję zgłoszono jego zaginięcie” – podano w komunikacie.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, ale dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że uznawany za zaginionego mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do prokuratury przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Dodał, że w sprawie przeprowadzono też inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie mimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni.

Za zbrodnię zabójstwa 54-letniej kobiecie grozi dożywocie.

źródło:

Zobacz więcej