PKO Bank Polski uruchamia Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia programu partnerskiego dla klubów PKO Banku Polskiego Ekstraklasy (fot. TT/PKO BP Ekstraklasa)

PKO Bank Polski uruchamia Program Partnerski, który przeznaczony jest dla ekstraklasowych klubów. Inicjatywa ta umożliwia klubom pozyskanie dodatkowych, znaczących środków finansowych dzięki promocji produktów bankowych wśród kibiców. Bank na ten program może przeznaczyć w ciągu trzech lat nawet do 100 mln zł.

PKO BP sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy

Od 1 lipca PKO Bank Polski będzie sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Oprócz zmienionej nazwy – liga będzie...

zobacz więcej

„Program Partnerski jest projektem prorozwojowym i innowacyjnym w zakresie marketingu sportowego i współpracy pomiędzy sponsorem, ligą i klubami piłkarskimi” – czytamy w informacji prasowej.

„To pierwszy projekt w historii polskiej piłki nożnej, który w takiej skali może poprawić stabilność finansową ligowych klubów. PKO Bank Polski jako sponsor tytularny Ekstraklasy służy swym doświadczeniem i wiedzą, tak by w porozumieniu z PZPN, władzami ligi oraz klubami piłkarskimi stale rozwijać i podnosić poziom polskiej piłki klubowej” – czytamy.

– PKO Bank Polski, który jest niekwestionowanym liderem krajowego sektora bankowego, chce wykorzystać swój potencjał również jako mecenas piłki nożnej w Polsce – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Bank Polski.

– W ubiegłym roku zostaliśmy oficjalnym bankiem Ekstraklasy, w kolejnym sezonie awansowaliśmy na partnera tytularnego, a dziś wykonujemy kolejny krok i uruchamiamy Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy – oświadczył prezes.

PKO BP wprowadza karty debetowe z wizerunkami klubów Ekstraklasy

Karty z wyeksponowanymi herbami klubów Ekstraklasy od 22 lutego są do nabycia dla klientów PKO Banku Polskiego; to jedyny taki produkt na rynku –...

zobacz więcej

– Chcemy, aby sportowy poziom rozgrywek wzrastał na zdrowych fundamentach i dlatego dajemy klubom rozwiązanie, które pomoże im wzmocnić zaplecze finansowe identyfikowane dziś jako jedna z głównych barier dla rozwoju piłki nożnej w Polsce. Przewidujemy, że wpływy z programu do klubów będą dorównywały kontraktom reklamowym, co w znacznym stopniu ułatwi im działalność oraz pozwoli realizować ambitne cele, a finalnie wpłynie na podniesienie poziomu rozgrywek piłkarskich w naszym kraju – oznajmił.

Program Partnerski będzie polegał na zaangażowaniu się przez kluby Ekstraklasy w promocję produktów bankowych (konta osobiste, pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny).

Program Partnerski jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania projektów.


Prezes zarządu Ekstraklasy S.A Marcin Animucki podkreślił, że już poprzedni sezon pokazał, że współpraca z PKO Bankiem Polskim wykracza daleko poza ramy tradycyjnego sponsoringu. Według niego wdrażany właśnie program jest kolejnym potwierdzeniem tego faktu.

Do Programu Partnerskiego przystąpiły już: Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, KGHM Zagłębie Lubin, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Wisła Kraków i Wisła Płock.

źródło:
Zobacz więcej