Raport

Epidemia koronawirusa

„Weźcie klikajcie, rozruszaj trochę towarzystwo”. Jak żona Brejzy hejt ustawiała

Dotarliśmy do treści rozmów, jakie prowadziła Aleksandra Brejza, żona prezydenta Inowrocławia (fot. FB/TT/Aleksandra Brejza)

„Na mnie też możecie liczyć (…) jak się angażuję, to cała. Kurde super” – mówiła w rozmowie z działaczem z Inowrocławia Aleksandra Brejza. Portal tvp.info ujawnia screeny rozmów, w których była kandydatka z listy wyborczej KWW "Porozumienie Ryszarda Brejzy", „ustawia” hejt wobec przeciwników politycznych, instruuje rozmówcę, jak wpływać na ankiety i prowadzić propagandę w sieci.

„Nie pisałam hejterskich odpowiedzi, więc zabrali mi tablet”. Nowe fakty ws. afery Brejzy

– Cały Wydział Propagandy stworzono do kampanii wyborczych, a spiritus movens był Krzysztof Brejza – zeznał jeden z urzędników Wydziału Kultury,...

zobacz więcej

Portal tvp.info ujawnił szereg faktów związanych z aferą hejterską w Inowrocławiu. W miejskim ratuszu, którym rządzi od lat Ryszard Brejza (ojciec posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa), działał Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, w którym produkowane były wpisy chwalące Brejzów, hejterskie komentarze i insynuacje na temat adwersarzy politycznych.

Ujawniliśmy fakty ze śledztwa w Inowrocławiu i zeznania urzędników ratusza, którzy pod przysięgą mówili, jak działał nieoficjalny „wydział propagandy” - jak go nazywali jego członkowie.

Teraz dotarliśmy do treści rozmowy, jaką prowadziła Aleksandra Brejza, żona prezydenta Inowrocławia. Wymiana zdań pokazuje, jak ustawiany był hejt wobec przeciwników politycznych w sieci. Zawiera też instrukcje, jak „zachowywać” się w internecie na portalach i jak zabiegać o głosy w różnego rodzaju projektach. „To nasz wspólny interes!” – przekonuje Aleksandra Brejza.

„Jest prośba – jest miejski portal inianie.pl, który ma być przeciwwagą do ino online, prośba o rozruszanie go przez udział w sondach (teraz jest o bieganiu), polubienia, zabieranie głosu (prostsze niż na ino online)” – napisała kobieta. „Weźcie klikajcie w sondażu inianie.pl. rozruszaj trochę towarzystwo” – pisze.

(fot portal tvp.info)

„Nie wdawać się w dyskusję, klepać [komentarze]”. Instrukcje Brejzy dla „wydziału nienawiści”

W piątek portal tvp.info ujawnił nowe informacje ws. afery fakturowej w Inowrocławiu, przedstawiając schemat działania „wydziału nienawiści” jaki...

zobacz więcej

Dalej opisuje, jak wygrywać internetowe głosowania. „Super Panie, w zasadzie tylko ja wyciągnęłam nas z ostatniego miejsca. Zna Pan głosowanie – wyłączyć na chwilę ruter, wejść w mozillę, wyczyścić historię przeglądania w narzędziach? I znowu można kliknąć 5” – napisała.

W kolejnych wiadomościach Brejza przekonuje, że można na nią liczyć. „APn wie, że jak się angażuję, to cała . Kurde super” – oznajmiła.

Fragment rozmowy dotyczy też politycznych przeciwników jej męża. „Dlatego tak ważne jest podkreślenie związków W. (tu pada nazwisko jednego z działaczy opozycji w Inowrocławiu – przyp. red.) z LPR i młodzieżą wszechpolską, on się tego boi” – czytamy. Później pisze, że „może to będzie dla PiS samobój”.

W jednej z wiadomości Aleksandra Brejza prosi swojego rozmówcę: „Proszę nie mów mu że coś pisałam do ciebie (..) ok. tylko uczulam na tę sprawę. Ci ludzie potrafili zbudować prowokację z ino top, nakręcali pomówienia wciągali innych, oni są naprawdę niebezpieczni” – napisała.

Próbowaliśmy się skontaktować z Aleksandrą Brejzą, ale nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

(fot. portal tvp.info)

źródło:
Zobacz więcej