RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Reżyser zdecydował, że twoją rolę zagra ktoś inny”. Kolejne szykany za wpis o LGBT?

Aktor Redbad Klynstra-Komarnicki mówił w TVP Info, że spotkały go szykany (fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)

„Pojutrze miałem grać przedstawienie pt. Krum, ale dostałem maila: »reżyser zdecydował, że Twoją rolę zagra inny aktor« Powód? »Reżyser nie musi się tłumaczyć«” – napisał na Twitterze aktor Redbad Klynstra-Komarnicki. Czy jest to dalszy ciąg szykan za wpis o LGBT z końca lipca? W sierpniu na 49-latka wylała się fala hejtu, a przez łatkę „homofoba” stracił pracę.

Pytał o stanowisko LGBT ws. pedofilów, wylała się na niego fala hejtu. Aktor przypomina sytuację z Holandii

„Czy w PL pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?” – zapytał na Twitterze Redbad Klynstra-Komarnicki, polski...

zobacz więcej

30 lipca aktor Redbad Klynstra-Komarnicki zapytał na Twitterze internautów: „Czy w Polsce pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny, żeby odpowiedzieć”. Wyjaśniał wówczas, że odwoływał się tu do doświadczeń holenderskich, gdzie w latach 2006-10 działała partia pedofilów; jednym z jej celów była „legalizacja związków między dorosłymi i dziećmi od 12. roku życia, w tym pośrednio zmiana kwalifikacji pedofilii z »dewiacji seksualnej« na »orientację seksualną«”.

Aktor tłumaczył, że tamtejsze organizacje LGBT odcinały się publicznie od partii pedofili. Wyjaśnienia nie pomogły i przez łatkę „homofoba” Redbad Klynstra–Komarnicki stracił pracę. Współpracę z nim rozwiązała m.in. agencja aktorska, która tłumaczyła decyzję względami artystycznymi. Aktor jednak był przekonany, że stracił pracę z powodu swojego tweeta.

– Wystarczyło tylko pojawienie się słowa „homofob” w kilku artykułach i na podstawie tej łatki produkcja serialu wycofała się z propozycji, którą dla mnie mieli. Rozwijająca się fala hejtu spowodowała, że agencja aktorska zrezygnowała ze współpracy ze mną ze względu na „interes firmy” – mówił w sierpniu w rozmowie z portalem tvp.info.

Czy we wrześniu aktor dalej jest szykanowany za wpis o LGBT? „Pojutrze miałem grać przedstawienie pt. Krum, ale dostałem maila: »reżyser zdecydował, że Twoją rolę zagra inny aktor« Powód? »Reżyser nie musi się tłumaczyć«. W Polsce reżyser jest widocznie ponad prawem” – napisał. Dodał, że 25-lecie pracy artystycznej spędzi przed komputerem.

źródło:
Zobacz więcej