Polityk SLD o wyłudzeniach VAT: Sprawa leżała po stronie ministra finansów

– Wydaje się, że sprawa leżała bardziej po stronie organów kontroli, a nie po stronie premiera. (…) Za te organy kontroli odpowiadał minister finansów, a w zasadzie szef kontroli skarbowej – powiedział w TVP Info Piotr Kusznieruk, kandydat Lewicy do Sejmu, pytany, kogo należy rozliczać za wyłudzenia VAT-owskie. Ministrem finansów był wtedy Jacek Rostowski.

Rzeczniczka Lewicy mówiła o odpowiedzialności Tuska i Kopacz za wyłudzenia VAT. Teraz przeprasza

Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska przeprosiła w sobotę na Twitterze za stwierdzenie dot. raportu końcowego komisji ds. VAT. W piątkowym programie...

zobacz więcej

Polityk odniósł się do piątkowej wypowiedzi rzeczniczki SLD Anny Marii Żukowskiej, która w TVP Info powiedziała, że jeśli rzeczywiście Tusk i Kopacz wiedzieli o lukach w VAT i nie przeprowadzili działań, to jest to powód do postawienia ich przed Trybunałem Stanu.

Kusznieruk nazwał wypowiedź Żukowskiej „lapsusem”. Jak jednak stwierdził, Lewica chce rozliczyć sprawę wyłudzeń VAT-owskich.

– Wydaje się, że sprawa leżała bardziej po stronie organów kontroli, a nie po stronie premiera – powiedział zapytany, czy nie należy rozliczać Donalda Tuska.

– Za te organy kontroli odpowiadał minister finansów, a w zasadzie szef kontroli skarbowej. Tam powinno się to odbywać. Ewidentnie jest widoczny pewien trend, że zbyt opieszale zmieniano przepisy prawne w tym zakresie, natomiast trudno się dopatrzeć w tym przestępstwa. Być może jest to po prostu opieszałość i zbyt powolna zmiana – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej