Ziobro: Tusk i Kopacz powinni stanąć przed Trybunałem Stanu

– Z całą pewnością powinni stanąć (przed Trybunałem Stanu), bo doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że na przestrzeni długich lat ich rządów, rok do roku zwiększała się luka VAT-owska. Jedynym wytłumaczeniem tej sytuacji był proceder przestępczy związany z wyprowadzaniem VAT-u – powiedział Zbigniew Ziobro. W ten sposób minister sprawiedliwości i prokurator generalny odpowiedział na pytanie o odpowiedzialność Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Zbigniew Ziobro był gościem programu „W pełnym świetle” w TVP Info.

Horała: Od wyborców zależy, czy Tusk i Kopacz staną przed Trybunałem Stanu

Byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz mogą stanąć przed Trybunałem Stanu. Takie stwierdzenie znalazło się w przyjętym w piątek raporcie końcowym...

zobacz więcej

– Co więcej, analizy, jakie znalazły się w raportach policji czy CBŚ potwierdzały: oni wiedzieli, że tak się dzieje i nic nie robili. (…) Za to powinni odpowiedzieć – dodał Ziobro.

Według ministra, „za czasów PO wypływały gigantyczne pieniądze wyprowadzane do wąskich grup interesów, związanych tak naprawdę ze zorganizowaną przestępczością mafijną, choćby przestępczością VAT-owską, ale też mafiami paliwowymi i innymi grupami, które de facto cieszyły się ochroną państwa PO”.

– Zaostrzyliśmy kary, z górnej granicy pięciu do dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności, przestraszyliśmy przestępców i oni się wynieśli za granicę, okradają innych. Natomiast boją się popełniania tych przestępstw tutaj. Co roku mamy o 40 mld więcej i możemy te pieniądze angażować dla Polaków na programy społeczne – stwierdził minister Ziobro.

źródło:
Zobacz więcej