Nie żyje słynny hiszpański piosenkarz. Sprzedał dziesiątki milionów płyt

Camilo Sesto zmarł na zawał w jednym z madryckich szpitali (fot. PAP/EPA/FERNANDO ALVARADO)

Znany z tworzenia i wykonywania romantycznych ballad hiszpański piosenkarz Camilo Sesto nie żyje. Zmarł w wieku 72 lat. Hołd artyści złożył premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Nie żyje ceniony kompozytor i dyrygent. „To wielka strata dla polskiej kultury”

W wieku 89 lat zmarł kompozytor, dyrygent i twórca muzyki filmowej oraz pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi prof. Zdzisław Szostak. – To wielka...

zobacz więcej

„Drodzy przyjaciele, z przykrością informujemy, że nasz wielki artysta Camilo Sesto opuścił nas. Spoczywaj w pokoju” – napisała na Twitterze rodzina piosenkarza.

Hiszpańska telewizja publiczna TVE poinformowała, że piosenkarz zmarł na zawał w jednym z madryckich szpitali.

Camilo Sesto, prawdziwe nazwisko Camilo Blanes Cortes, rozpoczął karierę w latach 60. od występów w dwóch lokalnych zespołach wykonujących muzykę pop. Karierę zrobił dzięki występom solowym, pierwszą płytę sygnowaną własnym nazwiskiem „Algo De Mi” wydał w 1971 roku.

Sesto szybko stał się jednym z najpopularniejszych hiszpańskich piosenkarzy. Łącznie sprzedał ponad 70 milionów albumów na całym świecie. Sławę przyniosły mu takie hity jak: „¿Quieres ser mi amante?”, „El Amor de mi Vida” czy „Perdoname”.Wokalista śpiewał nie tylko po hiszpańsku, ale także po angielsku, niemiecku, katalońsku, portugalsku, a nawet japońsku. Jako kompozytor tworzył utwory dla innych gwiazd pop m.in. dla Miguela Bose. Wystąpił również w hiszpańskiej wersji musicalu Andrew Lloyd Webbera „Jesus Christ Superstar”.

Sesto do końca koncertował. W tym roku miał się udać w trasę koncertową do USA. W planach były występy w Miami, Nowym Jorku i Los Angeles.

„Ze swoim wspaniałym głosem, zarówno jako piosenkarz i kompozytor, był jednym z najbardziej ukochanych i uniwersalnych artystów. Hiszpania i cała Ameryka Łacińska opłakuje stratę Camilo Sesto” – napisał na Twitterze premier Hiszpanii Pedro Sanchez.


źródło:
Zobacz więcej