RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sonik zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata

Rafał Sonik (fot. arch. PAP/EPA/MARTIN ALIPAZ)
Rafał Sonik (fot. arch. PAP/EPA/MARTIN ALIPAZ)

Jadący quadem Rafał Sonik zajął drugie miejsce w Atacama Rally w Chile i jednocześnie wygrał rywalizację zawodników klasyfikowanych w cyklu FIM. W ten sposób – na jedną rundę przed końcem sezonu – zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata.

Bartosz Zmarzlik zwycięzcą żużlowej Grand Prix Danii

Bartosz Zmarzlik wygrał w Vojens żużlową Grand Prix Danii, ósmą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar. Polak...

zobacz więcej

– To ogromna satysfakcja wywalczyć znów Puchar Świata. Sukces, który odnosimy po porażce smakuje zdecydowanie lepiej i jest cenniejszy. Myślę, że tę opinię podziela także mój zespół, z którym w tym sezonie wytrwale i z determinacją pracowaliśmy, by znów znaleźć się na szczycie – powiedział Sonik, cytowany w komunikacie.

Na ostatnim etapie najszybszy był Chilijczyk Giovanni Enrico, który wyprzedził rodaka Luisa Barahonę i Sonika. W „generalce” Enrico miał prawie 39 minut przewagi nad Polakiem i dwie godziny 23 minuty nad Barahoną.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Sonik – 100 pkt, a za nim plasują się Rosjanin Aleksander Maksimow – 60 i Fahad Al-Mussalam z Kuwejtu – 28. Enrico nie zgłosił się do klasyfikacji FIM.

Za miesiąc w Maroku (za pierwsze miejsce jest 28 punktów) polski zawodnik odbierze zarówno trofeum przyznawane najlepszemu quadowcowi, jak i Puchar Świata weteranów, w którym rywalizują zarówno motocykliści, jak i specjaliści w jeździe na czterokołowcach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej