RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pierwsza dama podsumowała Narodowe Czytanie

Jak mówiła pierwsza dama, polskie nowele czytano dziś w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i 31 krajach świata (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Jak mówiła pierwsza dama, polskie nowele czytano dziś w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i 31 krajach świata (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Zakończyło się tegoroczne, organizowane po raz ósmy Narodowe Czytanie. W warszawskim Ogrodzie Saskim pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podsumowała tegoroczną akcję.

Prezydent: Tegoroczne Narodowe Czytanie ukazuje 100 lat dziejów Polski

– Wybrane przez nas na tegoroczne Narodowe Czytanie osiem polskich nowel obrazuje 100 lat dziejów Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda,...

zobacz więcej

Jak mówiła pierwsza dama, polskie nowele czytano dziś w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i 31 krajach świata. Najbardziej oddalonym od Polski miejscem, w którym odbyła się akcja, była Nowa Zelandia.

– Ósma edycja Narodowego Czytania zbiegła się z 75. Rocznicą przybycia z Syberii na Nową Zelandię tzw. polskich dzieci z Pahiatua. Podczas Narodowego Czytania w Nowej Zelandii, oprócz ośmiu nowel, były czytane również wspomnienia wydane z tej okazji – powiedziała.

Kornhauser-Duda podziękowała wszystkim uczestnikom akcji propagującej czytelnictwo. Zaznaczyła, że w czytaniu nowel towarzyszyło wiele atrakcji, na przykład inscenizacje historyczne. W czterdziestu miejscach w Polsce czytaniu „Katarynki” Bolesława Prusa towarzyszyła muzyka kataryniarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej