RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik Razem w Opolu wyniósł torbę z biura TVP. Jak twierdzi, „przez roztargnienie”

Do sprawy niezręcznie ustosunkował się sam Pytlik, który – jak twierdzi torbę wziął „przez roztargnienie” (fot. Twitter/Mateusz Magdziarz)
Do sprawy niezręcznie ustosunkował się sam Pytlik, który – jak twierdzi torbę wziął „przez roztargnienie” (fot. Twitter/Mateusz Magdziarz)

„To jest Michał Pytlik. Opolski działacz partii Razem.Michał wszedł do TVP 3 Opole z parasolką a postanowił wyjść z torbą fotoreportera i jej zawartością za kilka tysięcy złotych. Nie bądź jak Michał. Nie kradnij!” – napisał na Twitterze szef stacji Mateusz Magdziarz. Wpis opatrzył zdjęciami z zajścia. Do sprawy niezręcznie ustosunkował się sam Pytlik, który – jak twierdzi torbę wziął „przez roztargnienie”.

Abp Jędraszewski „jak krzyżacy z mieczami”. Polityk Razem krytykuje duchownego

– Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego, to jest taka sama agresja, jak kiedyś Krzyżacy z mieczami nas atakowali – powiedziała Julia Zimmerman z...

zobacz więcej

Pytlik jest rzecznikiem prasowym partii Razem w Opolu, jak pisze Magdziarz, „od kilku lat pouczającym wszystkich jak być uczciwym i praworządnym”. Chodzi m.in. o zarzuty, jakie Pytlik formułował wobec Patryka Jakiego, który był przez niego oskarżany o „własnego układu” w Opolu. Kiedy jednak w trakcie jesiennej kampanii wyborczej doszło do konfrontacji Jakiego z Pytlikiem, ten drugi nie potrafił podać konkretów.

Tym razem Pytlik „zabłysnął” w inny sposób. Działacz partii Adriana Zandberga wszedł do siedziby TVP 3 Opole z parasolką. Kiedy wychodził, miał już ze sobą torbę fotoreportera, w której – jak twierdzi Magdziarz – znajdował się sprzęt warty kilka tysięcy złotych. Do wpisu Magdziarz dołączył zdjęcia z monitoringu, na których wyraźnie widać jak mężczyzna wychodzi z budynku trzymając dużą torbę, której wcześniej przy sobie nie miał.

Jak podał w innym wpisie Magdziarz, Pytlik tłumaczył, że wziął torbę „przez roztargnienie”. Oddał ją dopiero gdy okazało się, że wszystko jest nagrane. „Na jego nieszczęście mamy też nagranie jak grzebie w tej torbie... Pewnie z roztargnienia grzebał” – dodał Magdziarz.

Do sprawy odniósł się na Twitterze sam Pytlik. „Czy uczciwie Pan doda, że sytuacja jest już dawno wyjaśniona, właściciel przeproszony, że nic nie zginęło i doszło do pomyłki?” – napisał do Magdziarza.

„Często miewa Pan takie »pomyłki«, że wchodzi gdzieś, grzebie w cudzych rzeczach i je zabiera? Sugeruję nie kompromitować się jeszcze bardziej...” – odpisał mu dyrektor TVP3 Opole.

źródło:
Zobacz więcej