Raport

Epidemia koronawirusa

„Pozwolę sobie jasno powiedzieć...”. Mosbacher odpowiada niemieckiemu dyplomacie

Georgette Mosbacher zareagowała na wpis w mediach społecznościowych byłego ambasadora Niemiec w USA Wolfganga Ischingera (fot. PAP/Andrzej Lange)

„Pozwolę sobie powiedzieć to jasno. Nic i nikt nie może rozbić silnego, zaangażowanego sojuszu Stanów Zjednoczonych i Polski” – w taki sposób ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher odpowiedziała niemieckiemu politykowi, który na Twitterze stwierdził, że obowiązkiem Niemiec „powinno być zmniejszenie zależności Polski od USA”.

Wiceprezydent USA: Zebraliśmy się, aby dać świadectwo duchowi wielkiego narodu

Zebraliśmy się, aby dać świadectwo odwadze ludzi wielkich, duchowi wielkiego narodu i głębokiej, trwałej sile wielkiej cywilizacji – powiedział...

zobacz więcej

Były niemiecki ambasador w USA i Wielkiej Brytanii Wolfgang Ischinger w mediach społecznościowych zadał pytanie: „jeśli Niemcy i Polska są tak blisko i są tak zjednoczone w radzeniu sobie z okropnościami nazistowskich Niemiec, dlaczego Berlin nie może być o wiele bardziej znaczącym sąsiadem / partnerem we współczesnej ochronie środowiska?”. Dodał, że obowiązkiem Niemiec powinno być zmniejszenie zależności Polski od Stanów Zjednoczonych.

Na ten wpis zareagowała w piątek ambasador Mosbacher.

„Pozwolę sobie powiedzieć to jasno, że nic i nikt, w tym znaczący sąsiad / partner, nie może podzielić silnego i zaangażowanego sojuszu USA i Polski” – napisała na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej