Prezes PiS: Będzie województwo Warszawa i okolice oraz województwo mazowieckie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Siedlcach podział obecnego województwa mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie. Według lidera PiS ma to rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Bielan: Należy doprowadzić do końca statystyczne wydzielenie Warszawy z Mazowsza

Należy doprowadzić do końca statystyczne wydzielenie Warszawy z Mazowsza. W przeciwnym wypadku Mazowsze bez Warszawy utraci 3 mld euro środków...

zobacz więcej

Prezes PiS ocenił, że swego rodzaju aferą był stosunek poprzedniej władzy do okręgu siedlecko-ostrołęckiego. – My chcemy, żeby te ziemie się rozwijały, my jesteśmy za polityką zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w słowach, ale także w czynach. Robiliśmy to już w czasie naszych poprzednich rządów – powiedział.

Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z trudnego problemu województwa mazowieckiego, które z punktu widzenia przeciętnych dochodów jako całość jest bardzo wysoko ze względu na bardzo wysokie dochody w Warszawie, mimo że dochody w pozostałej części województwa mazowieckiego, dalej od stolicy, są znacząco niższe.

– My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do UE, bo takie posunięcia zostały rzeczywiście podjęte, jest za mało. Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie – powiedział Kaczyński.

Według lidera PiS jest to jedyne rozwiązanie, które zamknie ten problem.

źródło:
Zobacz więcej