RAPORT

Tusk kontra Tusk

Zarząd PO zawiesi bojkot TVP na czas kampanii? Tvp.info dotarło do projektu uchwały

Uchwałę o bojkocie TVP Zarząd Krajowy PO podjął 22 stycznia br. (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Uchwałę o bojkocie TVP Zarząd Krajowy PO podjął 22 stycznia br. (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Na początku roku Grzegorz Schetyna zakazał członkom swojej partii wypowiadać się w Telewizji Polskiej. Odpowiednią uchwałę o bojkocie 22 stycznia podjął Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej i trwa on do dziś. Politycy PO w nieoficjalnych rozmowach nie kryją złości na Schetynę za narzucenie takiej decyzji i liczą na zakończenie bojkotu. Do gotowego już projektu uchwały w tej sprawie dotarł portal tvp.info.

Czy Schetyna chowa się za Kidawą-Błońską? Politycy PO: Uznał, że Polacy chcą spokoju

Przez lata Platforma Obywatelska i sympatyzujące z nią media atakowały prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za „chowanie” się za...

zobacz więcej

„Zawiesza się bojkot telewizji publicznej zarządzony Uchwałą Nr 1/2019 Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP z dnia 22 stycznia 2019 r. w sprawie telewizji publicznej. Uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia” – tak brzmi projekt uchwały, jaki rozesłany został do członków PO. Jeśli jej zapisy zostaną wprowadzone w życie, będzie to oznaczać, że niecałe 38 dni przed wyborami skończy się blisko ośmiomiesięczny bojkot.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka potwierdził, że taki dokument rzeczywiście już powstał.

– Jest projekt, dyskutujemy nad nim. Odbędzie się głosowanie obiegowe. Decyzję zakomunikuje Grzegorz Schetyna jutro w południe – powiedział Budka w rozmowie z portalem tvp.info.

Podwyżki dla posłów. „I tak nie przywrócą wynagrodzeń sprzed ponad roku”

Posłowie i senatorowie będą zarabiać więcej. To efekt 6–procentowej podwyżki w budżetówce, planowanej na 2020 rok. Jak informuje „Rzeczpospolita”,...

zobacz więcej

Bojkot „do odwołania”

Pretekstem do ogłoszenia bojkotu TVP było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Politycy PO i m. in. Rzecznik Praw Obywatelskich sugerują, że morderca zdecydował się na swój czyn z powodu oglądania telewizji publicznej.

Mimo że informacje o aferach i zarzutach śledczych wobec Adamowicza pojawiały się w wielu różnych mediach, m.in. w „Newsweeku”, TVN, „Fakcie” czy „Gazecie Wyborczej”, a Schetyna z powodu licznych kontrowersji zdecydował o wycofaniu poparcia PO dla Adamowicza w ostatnich wyborach samorządowych – po jego śmierci winą próbowano obciążyć TVP.

„Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki i partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji” – napisano w uchwale z 22 stycznia.

Władze partii wezwały w niej członków PO do „powstrzymania się od udziału w programach zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną”.

Od tego czasu narastał bunt w partii, a politycy PO nieoficjalnie nie kryli rozgoryczenia zakazem swojego lidera. Część z posłów PO w ostatnich tygodniach rozmawiała z dziennikarzami portalu tvp.info.

„Ciągnięcie martyrologii”. Opozycja broni „radosnych obchodów” 1 września w Gdańsku

Politycy Platformy Obywatelskiej–Koalicji Obywatelskiej ze zrozumieniem przyjęli zapowiedzi gdańskiego ratusza o „radosnym pochodzie, tańcach i...

zobacz więcej

Wyjście ze studia za pytania o Gawłowskiego

W maju 2018 r. w trakcie programu „Woronicza 17” w TVP Info poseł PO Andrzej Halicki oraz Piotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL opuścili studio po tym, jak prowadzący audycję Michał Rachoń zadał pytania o aferę dotyczącą sekretarza generalnego PO.

Jak ujawniło Radio Szczecin, w apartamencie wynajętym od posła Stanisława Gawłowskiego funkcjonowała agencja towarzyska.

Dziś PO odcina się od Gawłowskiego, co zmusiło posła do wystartowania z własnego komitetu wyborczego „Demokracja Obywatelska”. O swoim samodzielnym starcie w wyborach do Senatu polityk poinformował we wtorek, podczas konferencji prasowej w Koszalinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej