Raport

Epidemia koronawirusa

Wyłudzili telefony i usługi za 800 tys. zł. Usłyszeli 78 zarzutów

Wśród zatrzymanych była 19-latka z Rzeszowa (fot. Shutterstock/hedgehog94)

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych od jednego z operatorów. Zatrzymani usłyszeli w sumie 78 zarzutów. Straty operatora to niemal 800 tys. zł. Wśród zatrzymanych była 19-latka z Rzeszowa.

„Król mafii wnuczkowej” został skazany. Hoss działał w kilku krajach

Na 7 lat więzienia poznański sąd skazał Arkadiusza Ł. ps. Hoss, nazywanego „królem mafii wnuczkowej”. Wobec jego brata Adama P. orzeczono karę 6...

zobacz więcej

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie Adam Szeląg, nad sprawą wyłudzeń telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy.

– Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani, działając wspólnie, zawierali z operatorem umowy na usługi telekomunikacyjne. Na podstawie umów uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne w promocyjnej cenie. Z przyjętych zobowiązań nie wywiązywali się, a telefony sprzedawali – opowiedział.

Policjanci zatrzymali troje podejrzanych w tej sprawie: 33-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego oraz 39-latka i 19-latkę z Rzeszowa.

Szeląg powiedział, że z ustaleń policjantów wynika, iż 39-latek i 19-latka byli właścicielami kilku firm. – Jednak żadna z tych firm nie prowadziła faktycznej działalności gospodarczej. 33-latek, który był przedstawicielem operatora, zawierał z nimi umowy, mimo że miał świadomość, iż zobowiązania z nich wynikające nie będą regulowane. Proceder trwał od września 2017 roku i naraził operatora na straty w wysokości niemal 800 tys. zł – podał.

Policjanci odzyskali tylko część wyłudzonych telefonów o wartości 36 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli w sumie 78 zarzutów oszustwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Sprawa, jak powiedział Szeląg, ma charakter rozwojowy. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej