Raport

Epidemia koronawirusa

Oszukał kobiety na miliony dolarów. Obiecywał miłość i sztabki złota

Rubbinowi Sarpongowi grozi nawet 20 lat więzienia (fot. FB)

Ponad 2 mln dolarów wyłudził Amerykanin od kobiet poznanych na portalu randkowym. Departament Sprawiedliwości USA informuje, że ofiar 35-letniego Rubbina Sarponga są dziesiątki.

„Tulipan” z portalu randkowego oszukał kobietę „na amerykańskiego lekarza”

zobacz więcej

Sarpong z okręgu w Cumberland w stanie News Jersey podrywał kobiety w sieci, pozując na żołnierza służącego za granicą. Przekonywał je, żeby przelewały mu pieniądze, w zamian obiecywał miłość i sztabki złota z Bliskiego Wschodu.

Śledczy ustalili, że mężczyzna używając wielu różnych adresów e-mailowych i komunikatorów internetowych wraz ze wspólnikami oszukał około 30 kobiet.

„Między styczniem 2016 a 3 września 2019 r. Sarpong i jego wspólnicy, z których wielu mieszka w Ghanie, uczestniczyło w oszustwie internetowym polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od kobiet w New Jersey i innych miejscach” – napisał Departament Sprawiedliwości w oświadczeniu.

Według prokuratury Sarpong założył wiele kont na portalach randkowych, wykorzystując cudze zdjęcia, m.in. amerykańskich żołnierzy służących w zagranicznych kontyngentach. „Kontaktował się z kobietami i obiecywał romantyczną znajomość. Następnie namawiał do przelania mu pieniędzy, często pod pozorem opłacenia wysyłki do USA złotych sztabek, które miał rzekomo otrzymać Syrii”.

Po otrzymaniu pieniędzy Sarpong i jego wspólnicy nie wysyłali żadnego złota do USA. Gotówka była wypłacana przez oszustów w Stanach Zjednoczonych i Ghanie. 35-latek, który jak wskazują media, chwalił się w mediach społecznościowych gotówką czy biżuterią, został aresztowany w środę. Grozi mu do 20 lat więzienia i 250 tys. dolarów grzywny.

źródło:
Zobacz więcej