RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozwój sieci 5G szansą dla polskich naukowców i inżynierów

Sieć 5G pozwala na szybszy transfer danych (fot. Shutterstock/Imagine Photographer)

Polska chce, aby inwestorzy, którzy będą wdrażać nowe technologie także u nas prowadzili badania. To da nowe miejsca pracy polskim naukowcom, inżynierom i badaczom.

Od technologii 1G do 5G. Polskie perspektywy

Główne bariery dla rozwoju sieci 5G w Polsce to kwestie: gęstości stacji bazowych, uwarunkowane polskimi przepisami dotyczącymi promieniowania...

zobacz więcej

5G to skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej. O ile pod względem potencjalnych zastosowań i korzyści dla gospodarki sieć 5G może okazać się rewolucyjna, o tyle pod względem budowy sieci jest to ewolucja już znanych rozwiązań.

Dlatego rozwój sieci 5G będzie stopniowy i w dużej mierze będą ją tworzyć urządzenia, które już funkcjonują w standardzie 4G/LTE czy nawet 3G.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że razem z zagranicznymi partnerami, Polska będzie rozwijała 5G. To sieć telekomunikacyjna, która pozwala na szybszy transfer danych i jednoczesną obsługę większej liczby urządzeń niż w przypadku obecnych w Polsce sieci 4G.

W wywiadzie dla TVP Info szef rządu wskazał korzyści płynące z wdrożenia 5G w naszym kraju. Polska chce, aby inwestorzy, którzy będą wdrażać nowe technologie także u nas prowadzili badania. To da nowe miejsca pracy polskim naukowcom, inżynierom i badaczom.


źródło:
Zobacz więcej