RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zmarł aktor znany z „Kogla-mogla” i serialu „Na Wspólnej”. Jerzy Dominik miał 63 lata

Jerzy Dominik ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (fot. FB/Jerzy Dominik)

Jerzy Dominik zmarł we wtorek w wieku 63 lat. Najczęściej kojarzony był z rolą Holendra Van Dorna w kultowym już filmie „Kogel-mogel” oraz z serialem „Na Wspólnej”, gdzie przez osiem lat wcielał się w postać Marka Andrzejewskiego. Zajmował się także dubbingiem. Śmierć artysty spowodował zawał serca, do którego doszło pomiędzy produkcjami – poinformował „Super Express”.

Nie żyje aktorka „Plebanii” i „M jak miłość”

Nie żyje aktorka Anna Lenartowicz-Stępkowska; zmarła nagle 20 sierpnia. Aktorka występowała w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w...

zobacz więcej

Aktor znany był także z występów w „W labiryncie”, „Plecaku pełnym przygód” oraz „Plebanii”. Zasłynął jako reżyser dubbingowy, sam także zajmował się podkładaniem głosu – można było go usłyszeć m.in. w: „Jak wytresować smoka 2”, „Gwiezdnych Wojnach”, „Lego Star Wars” czy „Ralph Demolka w internecie”. Wyprodukował również popularny serial animowany „Jetsonowie”.

Jerzy Dominik urodził się w 1955 roku. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie współpracował ze stołecznym Teatrem Studio i Teatrem Polskim we Wrocławiu.

źródło:
Zobacz więcej