RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Spot „Gdańsk bez plastiku” za 42 tys. zł. „Na co poszły te pieniądze?”

Kilka tygodni po wyborach w Gdańsku, miasto wypuściło spot „Gdańsk bez plastiku”, który kosztował ponad 42 tysiące złotych. Nieco ponad 30-sekundowy film został stworzony przez firmę należącą do żony Wojciecha Stybora, kolegi Aleksandry Dulkiewicz, którą wsparł w kampanii wyborczej. „Na co poszły te pieniądze, bo na pewno w tym dziele nie można ich tyle utopić?” – pyta publicysta TVP Info Daniel Liszkiewicz.

Gdańsk opłacił fakturę na 50 tys. za „usługę wywiadu”. Ratusz się tłumaczy

Koncern Ringier Axel Springer Polska, wydawca „Newsweeka”, „Faktu” i „Onetu”, wystawił urzędowi miejskiemu w Gdańsku fakturę za „usługę wywiadu i...

zobacz więcej

Miasto Gdańsk za spot „Gdańsk bez plastiku” zapłaciło 42 558 zł.

Jak zauważa publicysta TVP Info Daniel Liszkiewicz, firma, która odpowiadała za produkcję tego materiału, należy „do żony Wojciecha Stybora, który wcześniej był radnym Gdańska”, a „niedługo przed tym zleceniem promował A. Dulkiewicz na FB”.

Pisał on wówczas: „Moim kandydatem jest Aleksandra Dulkiewicz. Olę znam...hmm nawet nie wiem od kiedy. Wiele, wiele lat”

W spocie wystąpiła m.in. Iwona Guzowska, posłanka Platformy Obywatelskiej na sejm VI i VII kadencji. Publicysta zwraca uwagę, że wystąpiła ona w filmie „pro bono” i „na własny koszt przyjechała na tę realizację do Gdańska z przekonaniem o słuszności wsparcia dla tego projektu”.

„Najpierw rzecznik Prezydent twierdził, że »Gdańsk bez plastiku to profesjonalna kilkudniowa produkcja zrealizowana w oparciu o wypracowany scenariusz z udziałem profes. aktorów oraz medialnych osób«. Mimo prośby nie udostępnił jednak linku do tego filmu, pisząc że jeszcze powstaje” – informuje Liszkiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej