Policjant z Poznania uratował 5-latkę w Egipcie

Policjant wypoczywał z rodziną w Egipcie (fot.Shutterstock/slava296)

Funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w trakcie urlopu w Egipcie uratował topiącą się dziewczynkę. 5-latka krztusiła się i w pewnym momencie zniknęła pod wodą. Nikt z osób będących w jej pobliżu nie zareagował.

Pasażer wyskoczył z auta na zakopiance

W miejscowości Pcim na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej Zakopiance, pasażer jadącego samochodu wyskoczył w trakcie jazdy z pojazdu. 57-latek...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z kurortów w egipskiej Hurghadzie.

Jak tłumaczyła w środę Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji, sierżant sztabowy Patryk Chrastek z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu właśnie wypoczywa z rodziną w Egipcie. Kiedy kąpał się w basenie pełnym ludzi, zauważył krztuszącą się dziewczynkę, która nagle zanurzyła się pod wodą. Nikt z osób będących w jej pobliżu nie zareagował. Sierżant podpłynął do topiącej się dziewczynki, wyciągnął spod wody i odholował do brzegu.

– Około 5-letnia dziewczynka zaczęła wypluwać wodę i łapać oddech. Była bardzo zdenerwowana. Po chwili podbiegł do niej niczego nieświadomy tata. Jak się okazało, dziewczynka odpłynęła od rodziców, korzystając z ich nieuwagi – powiedziała Pupkowska-Bral.

Jak dodała, dzięki czujności funkcjonariusza wypoczynek dla tej egipskiej rodziny nie skończył się tragicznie.

źródło:

Zobacz więcej