Szefernaker: Na przykładzie „Czajki” widzimy, jak skończyłaby się decentralizacja państwa

– Program przygotowany przez samorządowców PO prowadzi do osłabienia państwa. I w sytuacjach kryzysowych, takich jak dziś w Warszawie, widać, że samorząd sobie nie radzi. Jest potrzebne wsparcie państwa – powiedział w środę w TVP Info wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Polski Klub Ekologiczny o awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”: Katastrofa ekologiczna

„Trzeba jednoznacznie określić zrzut ścieków, biorąc pod uwagę zarówno wymiar awarii, skutki ekologiczne, zakres zaangażowanych środków do...

zobacz więcej

Wiceminister MSWiA komentował w TVP Info awarię w warszawskiej oczyszczalni „Czajka”.

Zwrócił uwagę, że dwa miesiące temu Platforma Obywatelska zaproponowała program decentralizacji państwa, przekazania wielu kompetencji w ręce samorządów, likwidację urzędów wojewódzkich, zabranie kompetencji administracji zespolonej. – I na tym przykładzie warszawskim widzimy, jak takie zarządzanie skończyłoby się po rządach PO – ocenił.

Podkreślił, że PiS wzmacnia państwo, a przykład „Czajki” pokazuje, że administracja państwa jest potrzebna. – Najlepszym przykładem jest wsparcie państwa dla samorządu warszawskiego – dodał Szefernaker.

Jego zdaniem program przygotowany przez samorządowców PO prowadzi do osłabienia państwa. – I w sytuacjach kryzysowych, takich jak dziś w Warszawie, widać, że samorząd sobie nie radzi. Jest potrzebne wsparcie państwa – podkreślił gość TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej