RAPORT

Kampania 2020

Oszustwo wyborcze? Nerwowa reakcja Sławomira Nitrasa na pytanie dziennikarza TVP

Sławomir Nitras, dotychczasowy lider koszalińskiej listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej, ostatecznie otrzymał pierwsze miejsce w okręgu szczecińskim. Dziennikarz TVP zapytał posła, czy nie uważa, że „to jest swego rodzaju oszustwo wyborcze”, bo zbierał podpisy pod listami, a ostatecznie zmienił okręg, z którego startuje. Sławomir Nitras na to pytanie zareagował bardzo nerwowo i nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Sławomir Nitras liderem podniebnych podróży posłów. Wylatał 46 tys. zł

Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej odbył najwięcej lotów spośród posłów tej kadencji Sejmu w pierwszym półroczu 2019 r. Podniebne podróże...

zobacz więcej

Sławomir Nitras pierwotnie miał startować w wyborach do Sejmu jako lider koszalińskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Ostatecznie wystartuje jako jedynka w okręgu szczecińskim. Jego miejsce w Koszalinie zajął senator Piotr Zientarski.

Dziennikarz TVP Info postanowił zapytać o te zmiany posła PO, jednak Sławomir Nitras bardzo nerwowo zareagował na zadane pytanie.

– Chciałem zapytać o te zmiany na listach, panie pośle. Czy pan uważa, że to jest swego rodzaju oszustwo wyborcze, że zbierał pan podpisy pod listami, a teraz pan zmienia okręg? – zapytał dziennikarz.

– Proszę pana, czy pan mnie zna? – zapytał Nitras i dodał: „Niech pan na mnie nie krzyczy”.

– Ale to pan tutaj jakoś gestykuluje. Pytam pana, czy to jest oszustwo wyborcze, że zmienia pan okręg, kiedy pan już zebrał listy? – dopytywał reporter.

Sławomir Nitras zapytał dziennikarza, czy wie, skąd jest posłem. Ostatecznie poseł PO nie odpowiedział jednoznacznie na zadane mu pytanie.

źródło:
Zobacz więcej