RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zderzenie ciężarówki z autobusem. Jedna osoba nie żyje, a ponad 30 zostało rannych

33 osoby zostały poszkodowane (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

33 osoby zostały poszkodowane w wyniku zderzenia ciężarówki z autobusem w miejscowości Świniarsko koło Nowego Sącza (woj. małopolskie). W wypadku zginął mężczyzna, a 19 osób trafiło do szpitali, w tym siedem w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na adres: twoje@tvp.info.

Tragiczny weekend na polskich drogach. Ponad 10 ofiar śmiertelnych

Dwanaście osób zginęło na polskich drogach w ostatnią sobotę wakacji – wynika z policyjnych statystyk opublikowanych na stronie komendy głównej....

zobacz więcej

Do wypadku doszło po godz. 10. Autobusem podróżowali m.in. uczniowie w wieku od 15 lat wracający z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W wypadku uczestniczył też samochód osobowy, ale dwie osoby nim jadące nie odniosły żadnych obrażeń.

W transporcie rannych brały udział trzy śmigłowce LPR i dziesięć karetek pogotowia. Na miejscu działało także 12 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Gorlicach i dwóch krakowskich szpitali.

Na miejsce wypadku dotarł wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Droga prowadząca przez Świniarsko była zablokowana do godz. 17. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

źródło:
Zobacz więcej