Raport

Epidemia koronawirusa

Biały Dom nominował specjalnego przedstawiciela ds. Bałkanów Zachodnich

Matthew Palmer jest również zastępcą sekretarza stanu ds. Europy (fot. REUTERS/Dado Ruvic)

Biały Dom nominował w piątek specjalnego przedstawiciela ds. Bałkanów Zachodnich – poinformował amerykański Departament Stanu. Zadaniem Matthewa Palmera będzie pomoc krajom z tego regionu Europy w integracji z Unią Europejską i NATO.

Politycy komentują odłożenie wizyty prezydenta USA. „W obliczu potwornego huraganu to normalne”

Politycy Prawa i Sprawiedliwości uspokajają opinię publiczną po przesunięciu wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na inny termin....

zobacz więcej

„Pełniąc swoją funkcję Palmer będzie kierował naszymi wysiłkami w kierunku wzmocnienia amerykańskich działań dyplomatycznych na rzecz pokoju, stabilności i dobrobytu w regionie oraz koncentrować się będzie na integracji krajów Bałkanów Zachodnich z instytucjami zachodnimi” – oświadczył w komunikacie Departament Stanu USA.

Kraje, którym USA zamierzają pomagać w integracji z Europą Zachodnią, to Macedonia Północna, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia i Kosowo. Departament podkreślił, że Stany Zjednoczone tradycyjnie opowiadają się za przystąpieniem tych państw do NATO i Unii Europejskiej.

Matthew Palmer, który jest również zastępcą sekretarza stanu ds. Europy, w niedzielę złoży wizytę w Słowenii, gdzie weźmie udział w Forum Strategicznym w Bledzie. W Europie będzie przebywał do 10 września, a w tym czasie odwiedzi jeszcze Brukselę, Wiedeń i Podgoricę.

źródło:

Zobacz więcej