RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nadciągający huragan może mieć rozmiary katastrofalne”. Prezydent Trump przełożył wizytę w Polsce

Prezydent Donald Trump odwołuje podróż do Polski z powodu nadciągającego nad Florydę huraganu.(fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)
Prezydent Donald Trump odwołuje podróż do Polski z powodu nadciągającego nad Florydę huraganu.(fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Prezydent Donald Trump przełożył podróż do Polski z powodu nadciągającego nad Florydę huraganu. W zastępstwie Donalda Trumpa do Polski przyjedzie wiceprezydent Mike Pence. Trump miał przylecieć do Warszawy 31 sierpnia, by wziąć udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zmiana terminu przylotu Donalda Trumpa do Polski

Prezydent Donald Trump przybędzie do Warszawy w niedzielę rano, a nie w sobotę wieczorem, jak podawano wcześniej – dowiedziało się Polskie Radio w...

zobacz więcej

Prezydent USA Donald Trump poinformował telefonicznie prezydenta Andrzej Dudę, że w związku z huraganem, który ma uderzyć w weekend w Stany Zjednoczone, nie przyleci do Polski.

– Pan prezydent Trump godzinę temu zadzwonił osobiście do prezydenta Dudy i przeprosił go za zaistniałą sytuację, ale w związku z tym, że huragan, który w weekend ma uderzyć w południowe stany, może mieć rozmiary katastrofalne, uznał, że nie może opuścić Stanów Zjednoczonych, musi być na miejscu, w kraju - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, Trump przekazał Dudzie, że w swoim zastępstwie do Warszawy wysyła wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a. – Pan prezydent Trump przekazał także prezydentowi Dudzie, że będzie chciał w najbliższych miesiącach zrealizować tę wizytę, którą musi dziś odwołać - dodał Szczerski.

Trump: To dla mnie bardzo ważne, żeby być tutaj

– To dla mnie bardzo ważne, żeby być tutaj. Burza wygląda na bardzo, bardzo dużą – powiedział Trump podczas wystąpienia przed Białym Domem.

Zbliżający się do Florydy huragan Dorian staje się coraz silniejszy. Wiatr w czwartek wiał z prędkością 140 km/godz., ale amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) przewiduje, że siła żywiołu wzrośnie i stanie się bardzo niebezpieczna.

Centrum huraganu w czwartek znajdowało się 355 km na północ od Portoryko i 600 km na wschód od Bahamów. Żywioł posuwa się z prędkością 20 km/godz. na północny zachód i w niedzielę spodziewany jest nad wybrzeżem Florydy.

źródło:

Zobacz więcej