Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Kidawa-Błońska: Jachira jest popularna. Poszerzamy elektorat

Wicemarszałek Sejmu odniosła się do umieszczenia kontrowersyjnej blogerki na listach wyborczych KO (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

– Klaudia Jachira ma dużą popularność, jest lubiana wśród swoich słuchaczy czy odbiorców. Każdy z nas jest inny i jednak znalezienie się w Sejmie ogranicza pewną swobodę działania – mówiła na antenie radiowej Trójki wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Insynuowała „dostarczanie młodych mężczyzn” Kaczyńskiemu i współpracę z SB, parodiowała modlitwy. Trafiła na listy KO

– Dla PiS istotą funkcjonowania było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu (...) tysiące młodych patriotów mające ochotę nadstawić...

zobacz więcej

Kidawa-Błońska odniosła się do faktu umieszczenia kontrowersyjnej blogerki na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem wicemarszałek Jachira jest osobą popularną i lubianą.

– Na pewno jest to otwarcie się na inne środowiska, poszerzenie elektoratu, do którego możemy dotrzeć – stwierdziła Kidawa-Błońska.

O starcie Jachiry z list KO poinformował na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej kilkanaście dni temu Grzegorz Schetyna. – Chciałem podziękować Klaudii Jachirze, która wspiera nas i będzie wspierać, i będzie kandydować z naszych list – powiedział Schetyna.

Jachira stała się znana dzięki filmikom, w którym w specyficzny sposób krytykowała Zjednoczoną Prawicę. W jednym z takich materiałów oświadczyła, że „istotą funkcjonowania” Prawa i Sprawiedliwości „było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu”. W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę, posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Na tym wideo stwierdziła m.in., że „polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”.

teraz odtwarzane
Klaudia Jachira na listach Platformy. „Polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”

źródło:
Zobacz więcej