RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Czy woda w warszawskich kranach jest bezpieczna?

Zdjęcie przysłała mieszkanka warszawskiej dzielnicy Śródmieście (fot. Twoje Info)
Zdjęcie przysłała mieszkanka warszawskiej dzielnicy Śródmieście (fot. Twoje Info)

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia wody o ciemniejszym zabarwieniu z warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Wczoraj o jej „dziwnej” barwie poinformowała nas czytelniczka dzięki platformie Twoje Info. Woda w dalszym ciągu straszy mieszkańców. Jeśli w waszych domach zaobserwowaliście państwo niepokojącą jej jakość, prosimy o poinformowanie nas.

Tak wygląda spływ ścieków do Wisły [WIDEO]

W warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka doszło do awarii. Nieczystości cały czas spływają do Wisły. Na adres twoje@tvp.info otrzymaliśmy wideo...

zobacz więcej

„Nie wiem, czy jest to problem związany z Wisłą, ale woda, która jest zazwyczaj transparentna, dziś wygląda jak poniżej. Woda została nalana do kąpieli, zdjęcie zrobione o 14:20. »Na żywo« woda jest ciemniejsza niż na zdjęciu” – napisała na platformę Twoje Info czytelniczka.

Mieszkanka warszawskiej dzielnicy Śródmieście dodała, że pije zazwyczaj wodę z kranu. Podkreśliła, że nie dostała żadnej informacji o niemożności używania tej wody. „Wręcz przeciwnie, jesteśmy zachęcani do picia warszawskiej »kranówy«” – napisała.

– Za jakość wody w kranach odpowiadają wodociągi, także stan instalacji jaka jest założona wewnątrz budynku. Takie zgłoszenia otrzymujemy codziennie z terenów całej Polski – powiedziała Joanna Narożniak, rzeczniczka prasowa Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Według MPWiK spływ nieoczyszczonych ścieków do rzeki nie stanowi zagrożenia dla wody w Wiśle, w tym warszawskiej kranówki. Jak tłumaczy, przeprowadzany z dawnego kanału ściekowego przy moście im. Marii Skłodowskiej Curie zrzut znajduje się poniżej ujęć wody, które umieszczone są pomiędzy mostami Łazienkowskim i Siekierkowskim.

Przypomnijmy, że w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło do awarii. Nieczystości cały czas spływają do Wisły. Jeśli zauważycie państwo niepokojącą barwę wody, zachęcamy do wysyłania zdjęć na adres: twoje@tvp.info.

(fot. Twoje Info)
(fot. Twoje Info)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej