RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK

Na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora pionu wsparcia (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Zatrzymany to współwłaściciel stołecznego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Ścieki płynące Wisłą widać już na zdjęciach satelitarnych

Zrzut ścieków do Wisły widoczny jest na zdjęciach satelitarnych. W wyniku awarii warszawskiej oczyszczalni Czajka do rzeki trafia 3 tys. litrów...

zobacz więcej

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę w środę.

– Biznesmen podejrzewany jest o wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanemu wcześniej do sprawy dyrektorowi stołecznego MPWiK – powiedział Brodowski.

Przypomniał, że na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska, zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Naczelnik zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymany miał usłyszeć zarzuty.

źródło:

Zobacz więcej