RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Płonął budynek płuczki na terenie kopalni w Knurowie

Na miejsce udało się 17 zastępów straży pożarnej (fot. Shutterstock/Stanislaw Tokarski)

Ponad 20 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w środę wieczorem w akcji gaszenia pożaru jednego z budynków na powierzchni kopalni Knurów-Szczygłowice w Knurowie. Ewakuowanych zostało 19 osób, nikt nie został poszkodowany, sytuacja jest już opanowana – podała straż pożarna.

Spłonął pustostan na Woli. Gasiło go pięć zastępów straży pożarnej

Pięć jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem, który wybuchł w pustostanie przy ul. Prądzyńskiego 12. – Nie ma ofiar, trwa dogaszanie; nikomu...

zobacz więcej

Według informacji dziennikazachodniego.pl w budynku doszło do pożaru taśmociągu. Z obiektu ewakuowano bardzo dużo osób. Do akcji została skierowana specjalna grupa gaśnicza z Katowic.

– Straż pożarna otrzymała zgłoszenie ok. 18.45. Zapaliła się maszyna służąca do sortu węgla. Było duże zadymienie. Sytuacja jest opanowana, bez zagrożeń – powiedział brygadier Dariusz Mrówka dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak dodał, w szczytowym momencie w akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Na razie nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

– Pożar został już opanowany, trwa dogaszanie i oddymianie – poinformowała Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Knurowa.

źródło:
Zobacz więcej