RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pijana matka zapomniała, gdzie jest córka

43-latka miała ponad dwa promile alkoholu (fot. Pixabay/Ray_Shrewsberry)
43-latka miała ponad dwa promile alkoholu (fot. Pixabay/Ray_Shrewsberry)

Zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 10-latki. Dziewczynkę udało się odnaleźć w mieszkaniu jej babci. Okazało się, że matka, która zgłosiła zaginięcie, była kompletnie pijana.

Pijana matka wiozła dwoje dzieci. Została zatrzymana przez kierowcę

36-latka z Łukowa wiozła dwoje dzieci będąc pod wpływem alkoholu. Swoim zachowaniem na drodze wzbudziła zaniepokojenie 52-letniego mężczyzny, który...

zobacz więcej

Po dotarciu na miejsce policjanci stwierdzili, że zgłaszająca, którą była 43-letnia matka zaginionej, jest pijana.

– Przeprowadzone badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jednak faktycznie jej córki nie było w mieszkaniu – poinformował rzecznik zabrzańskiej policji st. sierż. Sebastian Bijok.

– Matka w rozmowie z policjantami oświadczyła, że dzwoniła już do miejsc, gdzie mogłaby przebywać córka, ale nigdzie jej nie ma, albo nikt nie odbiera telefonu. Kobieta nie bardzo wiedziała, w którym momencie jej córka wyszła z mieszkania, bo sama opuściła je około godz. 20.00, udając się do znajomych – dodał Bijok.

Funkcjonariusze ustalili, że 10-latka często przebywa u jednej z babć. Postanowili sprawdzić to w pierwszej kolejności. Jak się okazało, dziewczynka faktycznie była u babci i spokojnie spała. Babcia powiedziała policjantom, że informowała swoją córkę, że dziewczynka jest u niej i zostaje na noc.

Nieodpowiedzialna matka będzie się teraz tłumaczyła przed sądem rodzinnym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej